Një tërmet 3.4 ballësh godet Maqedoninë e Veriut

Një tërmet prej 3.4 shkallëve sipas shkallës Rihter ka goditur periferinë e Shkupit. Tërmeti është regjistruar me epiqendër në kufirin mes Maqedonisë së Veriut, Kosovës dhe Serbisë. Raportohet se thellësi e tërmetit ka qenë 1 km.

Aktualisht nuk janë raportuar dëme materiale.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.