Qeveria e re në Malin e Zi mban premtimin, nxjerr në shitje makinat luksoze

Qeveria e re e Malit të Zi nuk ka humbur kohë për të realizuar premtimet elektorale.

Pas ardhjes së kryeministrit Zdravko Krivokapić me taksi në punë, nëpërmjet një vendimi të dytë ai ka nxjerrë në shitje makinat që përdoreshin dikur nga Presidenti Milo Gjukanoviç dhe ish-kryeministri, Dushko Markoviç.

Siç raportojnë mediat lokale, dy makinat e nxjerra në shitje nga kryeministri, “Mercedes Benz Maybach” mund të kushtojë secila nga 650 000 euro.

Duket se koalicioni i udhëhequr nga Krivokapić e kishte premtuar një gjë të tillë gjatë fushatës elektorale, dhe tani ka vendosur që ta përmbushë premtimin.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.