Pas sulmeve ndaj policisë reagon ‘Lista Serbe’

Pas sulmeve ndaj Policisë së Kosovës me armë zjarri në liqenin e Ujmanit, “Lista Serbe” ka dalë me një deklaratë ku thotë se dënon çdo kërcënim për sigurinë, pa marrë parasysh se nga vjen.

Por, kjo parti u ka drejtuar një thirrje qytetarëve, duke u kërkuar të që të mos bien pre e “provokimeve të Xhelal Sveçlës dhe autoriteteve nga Prishtina”.

“Ata po përpiqen të paraqesin popullin tonë në veri si zuzar dhe të krijojnë një alibi për vete për inkursione të dhunshme dhe keqtrajtime të popullit serb, nga Shtërpca në veri të Kosovës”, thuhet në reagim.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.