Masakra në Deçan, identifikohen 3 nga 4 nga viktimat e sulmit me armë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme Kosovën, ku një autobus me fëmijë është qëlluar me armë zjarri në fshatin Gllogjan.

Sipas informacioneve paraprake flitet se të vdekur kanë mbetur 4 persona, shoferi i autobusit, fatorino dhe dy nxënës.

Personat e vdekur gjatë sulmit janë: Gani Gjokaj – shoferi dhe nxënësit Ledion Hamzaj dhe Gentiana Mustafaj, të cilët janë nga fshati Gllogjan të komunës së Deçanit.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.