Maqedoni e Veriut, në 24 orët e fundit 17 viktima nga COVID-19

 Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 463 raste të reja, jetën e kanë humbur 17 persona, ndërsa 336 e kanë fituar betejën me COVID-19. Që nga fillimi i pandemisë në vend janë regjistruar 214.676, ndërsa prej tyre janë shëruar 198.755 dhe 7.528  kanë humbur jetën. Rastet aktive me virus në vend janë 8.393.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.