“Liria ka emër”, Rama poston foto të Rrugovës me Thaçin dhe…

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të dy ish-presidentëve të Kosovës Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi.

Kësaj fotoje ai i ka vendosur hashtagun: “Liria ka emër! Shqipëri-Kosovë”, shkruan Rama.

Fushata “Liria ka emër”, ka filluar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Kësaj fushate i janë bashkuar edhe liderë tjerë politikë nga gjithë trojet shqiptare.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.