Kosovë/ Humbin jetën 13 persona dhe 562 raste të reja me COVID-19

13 persona kanë ndërruar jetë si dhe 562 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.595 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 562 raste pozitive.

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.