Kosovë/ 1 viktimë dhe 70 të infektuar me Covid-19

Shifra shqetësuese janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë ku është raportuar 1 viktimë dhe 70 raste pozitive me Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes publikimit të të dhënave dhe një tabele ilustruese me të dhënat totale që nga fillimi i pandemisë.

te dhenat

Sipas të dhënave të publikuara rezulton se janë kryer 3 mijë testime, ndërkohë që janë shvruar 8 pacientë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.