Kosovë/ 1 viktimë dhe 11 raste të reja me Covid -19

Gjatë 24 orëve të në Kosovë një person ka humbur jetën nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 2, 660 teste të realizuara , 11 qytetarë kanë rezultuar pozitivë për Covid.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orë janë kryer 3, 730 doza të vaksinës, ndërsa që nga fillimi i fushatës së vaksinimit janë aplikuar 90, 217 doza të vaksinës.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.730 doza të vaksinës kundër Covid-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 90.217 doza të vaksinës.
Nga 2.660 testime, 11 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 109 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.563.
Në total numri i rasteve aktive është 733.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.