Kosova në 24 orët e fundit/ 561 të infektuar dhe 11 viktima nga COVID-19

11 persona kanë humbur jetën dhe 561 të tjerë janë infektuar si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bëri me dije se 884 pacientë janë shëruar, ndërsa në vend janë mbi 12 mijë raste aktive.

Që nga nisja e pandemisë në Kosovë raportohen mbi 44 mijë të infektuar dhe 1148 viktima.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.