Kosova në 24 orët e fundit/ 12 viktima dhe 524 raste të reja me koronavirus

12 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë, duke e çuar në 1 186 numrin total të vdekjeve që nga nisja e pandemisë në Kosovë.

Autoritetet shëndetësore në Prishtinë bëjnë të ditur se janë testuar gjithsej 1 555 mostra të marra, prej të cilëve rezultojnë 524 raste pozitive.

Aktualisht në Kosovë janë afro 12 mijë raste pozitive me koronavirus.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.