FOTO/Ngrihet shtatorja në nder të Ibrahim Rugovës dhe artsti i tij ka qëlluar në shenjë!

KOSOVË– Ditën e sotme në komunën e Istogut është vendosur shtatorja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në ditëlindjen e 76-të të ish-presidentit është ngritur një shtatorë në nder të tij, disa dekada pas vdekjes.

Në ceremoninë e përurimit të Kompleksit Memorial “Ibrahim Rugova”, ishin të pranishëm Kryeministri Avdullah Hoti, kryetari i Istogut, Haki Rugova, vajza e ish-Presidentit, Teuta Rugova, si dhe zyrtarë tjerë të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ndryshe nga shtatoret e fundit të Skënderbeut dhe të Adem Jasharit, ajo e Rugovës është e qëlluar në shenjë nga artisti i saj.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.