COVID-19 përkeqëson shifrat në Greqi/ 95 të vdekur dhe 1 677 të infektuar

Autoritetet greke kanë njoftuar sot se 1 677 reja raste të reja me koronavirus janë evidentuar në shtetin fqinj, nga këto 10 janë zbuluar pas kontrolleve te portat e hyrjes së vendit. Fatkeqësisht edhe 95 persona kanë humbur betejën me COVID, duke e çuar numrin e viktimave në 3,289.
Numri i përgjithshëm i rasteve të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 119 720, nga të cilat 52.7% janë burra.
5038 (4.2%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 33160 (27.7%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.