Kurti mbledh liderët e opozitës. Diskutohet çështja e sigurisë në vend

Gjatë ditës së sotme, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të zhvillojë një takim urgjent me liderët e opozitës në vend, për të diskutuar në lodhje me situatën e tensionuar në veri të vendit, ku për të 7-ën ditë rradhazi pikat kufitare të Jarinjës dhe Bërnjakut vijojnë të jenë të bllokuara nga protestuesit serbë.

Sipas mediave kosovare ende nuk bëhet e ditur se në çfarë ore do të zhvillohet takimi, por njoftohet se pjesë e tij do të jenë kryetari i PDK-së Memli Krasniqi, kryetari i LDK-së Lumir Abdixhikun dhe ai iAAK-së Ramush Haradinaj.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.