62 vdekje dhe 639 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi

Regjistrohen 639 raste të reja me koronavirus dhe 62 vdekje në 24 orët e fundit në Greqi.

Deri më tani raportohen 125173 raste në total me COVID-19 në shtetin fqinj.

Ndërsa 558 pacientë po trajtohen të intubuar, 732 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU. Ndërkohë, deri më tani nga virusi vdekjeprurës janë shënuar 3687 vdekje.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.