21 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 635 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast vdekjeje.

Sot janë shëruar 22 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.717.

Në total numri i rasteve aktive është 351

Në 24 orët e fundit janë dhënë 143 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.642 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.516 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.264 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër Covid-19.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.