Lajçak ka lajme të reja për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak po bën gati një vit që nga emërimi i tij në këtë pozitë.

Për të arriturat e tij, ai ka folur me ambasadorët e Bashkimit Evropian dhe delegatët e BE-së.

Lajçak, me anë të një postimi në “Twitter”, ka treguar planet për javët dhe muajt në vazhdim në lidhje me këtë proces. Ai ka shtuar se e ka mbështetjen e fortë të të gjitha shteteve anëtare të BE-së.

“Sot informova ambasadorët dhe delegatët e BE-së për vitin tim të parë në punë, si dhe ua shpjegova planet për javët dhe muajt pasues. Jam shumë i inkurajuar me mbështetjen e fortë të të gjitha shteteve anëtare të BE-së”, ka thënë Lajçak.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.