Delegacioni i BE: 8000 vaksina “Pfizer” mbërritën në Tiranë

Delegacioni i Bashkimit Evropian këtë të martë ka bërë me dije se, në vendin tonë në kuadër të procesit të vaksinimit kanë mbërritur në Tiranë një ngarkesë prej 8000 vaksina “Pfizer”.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, delegacioni i BE bën me dije se vaksinat janë financim i BE-së dhe mundësuar nga Austria.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.