BE zbardh detaje nga takimi urgjent Vuçiç-Kurti në Bruksel

Bashkimi Europian ka konfirmuar se ditën e nesërme do të mbahet një takim urgjent në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Bëhet me dije se takimi do të ndërmjetësohet nga përfaqësuesi i BE për Politikën e Jashtme Josep Borrell dhe Përfaqësuesi Special i BE-së Miroslav Lajçk.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.