Horoskopi, 6 dhjetor 2020

Demi
20 Prill – 20 Maj
Keni pasur shpenzime të tepruara në periudhën e fundit dhe tani mund ta gjeni veten në vështirësi nga pikëpamja ekonomike. Mundohuni të kurseni para dhe të shmangni daljet e panevojshme, edhe nëse ardhja e Krishtlindjeve ju shtyn që të blini. Emocione të bukura edhe në dashuri. Ju mund të planifikoni gjëra të veçanta së bashku me partnerin tuaj.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Do të jetoni të Dielën nën flamurin e qetësisë. Ndiheni në paqe me veten dhe me botën përreth jush. Çfarë dëshironi më shumë? Përfitoni nga ky favor i yjeve: nëse keni projekte për të përfunduar, bëjeni me entuziazëm. Dashuria gjithashtu paraqitet mirë.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Një ditë e nënshtruar pritet për shenjën tuaj, me shumë mendime në mendje. Më mirë ndaloni për një moment dhe kuptoni në cilën rrugë po shkoni. Mos u shqetësoni, gjithçka do të zgjidhet së shpejti. Mundohuni të shmangni polemikat dhe të shtyni argumentet në dashuri. Ankthi mund të jet jetë një “hile” që të prishë marrëdhëniet me partnerin tuaj.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Një ditë shumë pozitive përpara për shenjën tuaj. Mundësi shumë të mira do të mbërrijnë së shpejti për t’u shfrytëzuar. Në përgjithësi, jeni më të disponueshëm dhe të prirur për të dashur. Beqarët prandaj mund të kenë takime të këndshme. Yjet janë në anën tuaj. Shfrytëzojeni këtë. Në punë, nëse keni ndonjë kërkesë për të bërë, mund të jetë koha e duhur.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Keni ardhur nga një periudhë e vështirë, por kjo do të jetë e diela e rimëkëmbjes. Drita në fund të tunelit është afër. Nëse ka ndonjë çështje të pazgjidhur ose nëse keni pasur një debat me partnerin tuaj, tani është koha për të biseduar dhe sqaruar. Kushtojini vëmendje shpenzimeve, kohët e fundit keni tejkaluar dhe tani portofoli juaj po “qan”.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Një ditë plot nervozizëm për shenjën tuaj. Keni kaq shumë angazhime dhe çështje për të zgjidhur. Ju duhet t’i jepni përparësi vetes dhe të kuptoni se çfarë nevojitet për të ardhmen tuaj. Kushtojini vëmendje fjalëve të thëna. Mund të dëmtoni një person të veçantë që ju intereson. Bëni kujdes, përndryshe mund të pendoheni më vonë.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Një ditë vërtet pozitive pritet për shenjën tuaj. Në përgjithësi, një periudhë e artë vazhdon nga çdo pikëpamje. Yjet janë në anën tuaj: përfitoni prej tyre. Ndryshime të rëndësishme në plan të parë: pranojini me qetësi. Në fakt, gjithçka do të jetë për më të mirën. Lajme të këndshme gjithashtu në dashuri, si për beqarët ashtu edhe për çiftet.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Miq të Shigjetarit, një surprizë e këndshme së shpejti do të mbërrijë për shenjën tuaj, në dashuri dhe më gjerë. Nëse ka një person që ju pëlqen, dilni përpara pa frikë dhe deklarohuni. Nga ana tjetër, nuk keni asgjë për të humbur. Për çiftet prej kohësh, është koha të bëjnë plane ambicioze për të ardhmen.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Do të jetë një ditë shumë e nënshtruar në shenjën tuaj. Ju jeni shumë nervoz dhe mund të acaroheni për një gjë fare të vogël. Nuk është e lehtë, por provoni të numëroni deri në dhjetë para se të hapni gojën. Shtyni diskutimet dhe mos e vendosni stresin tuaj tek partneri juaj. Momentet pozitive nuk mungojnë, shijojini ato!

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj. Jeni shumë të hapur në ndjenjat dhe emocionet tuaja. Dashuria po vjen, e ke në dorë ta kapësh kur të troket në derën tënde. Për beqarët, preferohen takime të reja. Të pushton pasioni. Çiftet afatgjata po veprojnë mirë: por mos lejoni që erosi të bjerë!

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Do të jetë një e Dielë mjaft pozitive, megjithëse do të ketë tension dhe stres. Ju e humbni durimin tuaj lehtësisht dhe mund t’i përgjigjeni befas dikujt që është i rëndësishëm për ju. Në dashuri duhet ta lini veten të shkojë më tej, veçanërisht nëse ekziston një person që ju pëlqen. Besojini dhe jepini një shans!

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.