Shqipëri-Azerbajxhan, bashkëpunim në turizëm, ekonomi e tregti

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Azerbajxhanit për Shqipërinë dhe Greqinë, Anar Huseynov.

Spiropali dhe ambasadori i Azebajxhanit diskutuan për intensifikimin e marrëdhënieve mes dy parlamenteve dhe qeverive.

“Rritja e bashkëpunimit në fusha me interes të përbashkët në sferën e turizmit, ekonomisë dhe tregtisë mbeten çështje me prioritet në zhvillimet e mëtejshme e me interes të ndërsjellë”, tha Spiropali.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.