Archive

Shkencëtari turko-gjerman Ugur Sahin, CEO i kompanisë gjermane të bioteknologjisë BioNTech, e cila, së bashku me Pfizer-in amerikan zhvilluan vaksinën e parë me teknologjinë e m-ARN-së, parashikon që

Ditën e sotme do të mblidhet Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve për të shqyrtuar ankesën e Vetëvendosjes e bërë nga kandidati i propozuar nga zgjedhësit, Iljaz Shehu, për

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë një bilanc të çështjeve të regjistruara para, gjatë dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit. 47 njoftime janë regjistruar nga prokuroritë deri në datën 18

Pas dyshimeve të subjekteve politike për rastet e dyshimta për votim të dyfishtë në Qarkun e Gjirokastrës, ka reaguar nënkomisionerja Shtetërore e Zgjedhjeve, Lealba Pelinku. Kjo e fundit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, tha se është e rëndësishme për Shqipërinë që të gjitha palët politike të njohin rezultatin e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Në

Kryeministri Edi Rama i shtriu dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike pas fitores së mandatit të tretë qeverisës në zgjedhjet e 25 prillit. Por si e komenton ambasadorja amerikane

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, ka qenë e ftuar në emisionin "Opinion" në Tv "Klan", ku ka folur edhe për zgjedhjet parlamentare

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, tha se Partia Demokratike duhet të jetë në Parlament në muajin shtator, kur nis dhe sesioni i ri parlamentar, pavarësisht kundërshtimeve

Në një intervistë për emisionin Opinion në Tv Klan, ambasadorja amerikane Yuri Kim i është referuar raportit paraprak të ODIHR për zgjedhjet në Shqipëri, kur tha se në

Një nga pretendimet kryesore të Lëvizjes Socialiste për Integrim në qarkun e Beratit është se në shumë nga kutitë e votimit, mungojnë raportet e Pajisjes së Identifikimit Elektronik

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve po shqyrton materialet zgjedhore të Qarkut të Beratit. KAS pranoi ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe tanimë, ka kërkuar rinumërimin e 24 kutive

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka shtyrë për nesër dhënien e vendimit për qarkun e Beratit pas kërkesës së LSI dhe PD, të cilat kërkojnë shpalljen e pavlefshmërisë

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka nisur mbledhjen për shqyrtimin e kërkesave të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Beratit,

Kryetari i Partisë Demokratike Luzlim Basha këtë të premte në kuadër të nismës së tij për të denoncuar krimet zgjedhore ka zhvilluar një takim me qytetarët në Fier. Basha

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin e parë për zgjedhjet e 30 qershorit. Bëhet me dije se kushtetuesja ka rrëzuar padinë e parë ndaj zgjedhjeve. Kushtetusja nuk shqyrton padinë e

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka nisur mbledhjen për shqyrtimin e kërkesave të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Beratit. Dy

KAS do të zhvillojë ditën e sotme mbledhjen e rradhës ku do të shqyrtojë kërkesën ankimore të LSI për rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Beratit. LSI ankimoi rezultatin

Përfaqësues të PD-së janë ankuar në KQZ, në lidhje me procesin zgjedhor në qarkun e Gjirokastër, duke u shprehur se ka pasur parregullësi të evidentuara. Sipas përfaqësuesve të Partisë

Përfaqësuesi juridik i Partisë Demokratike Marash Logu ka paraqitur në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve pretendimet e selisë blu në bazë të të cilave kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në

Në seancën që është zhvilluar sot në KAS, përfaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim deklaroi se emigrantët që erdhën nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut u ruajtën me

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka nisur mbledhjen sot zyrtarisht për të shqyrtuar ankesat e disa partive, përfshirë Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste

Ministrja për Marrëdhëniet për Parlamentin Elisa Spiropali i është përgjigjur kërkesës së Partisë Demokratike për përsëritje të zgjedhjeve në 9 qarqe ku selia blu pretendon se ka pasur

Partia Demokratike ka denoncuar sot të tjera fakte, që sipas kësaj force politike vërtetojnë maskarën zgjedhore të 25 prillit. Në një deklaratë për shtyp nga selia blu, Jorida Tabaku

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, foli në emisionin "Frontline" në "News24", për procesin zgjedhor dhe hapat që do të ndjekë PD, nëse ankimimet e