Zelensky, mesazh në ‘Eurovision’: Votoni Ukrainën

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka bërë një mesazh publik në finalen e madhe të “Eurovision”, që po zhvillohet sonte në Torino të Italisë.

Nëpërmjet një video në “Telegram” Zelensky i bën thirrje Evropës të votojë për këngën e Ukrainës.

“Së shpejti, në finalen e ‘Eurovision’. Kontinenti dhe e gjithë bota do të dëgjojnë gjuhën tonë dhe besoj se në fund kjo fjalë do të jetë ‘Fitore’! Evropë, voto Orkestrën Kalush”, tha Zelensky.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.