Video/ Ekipi i Trump-it publikon skandalin me zgjedhjet

Presidenti aktual, Donald Trump ka ngritur sërish pretendimet e tij për mashtrime zgjedhore, në zgjedhjet e 3 nëntorit kundër demokratit, Joe Biden.

Ekipi i tij elektoral ka publikuar një video ku pretendohet se është filmuar në një qendër numërimi në Gjorgjia.

Një person dyshohet se nisi të numëronte vota të pavlefshme.

“Njerëzit në Gjorgjia u kapën duke sjellë një numër masiv votash dhe duke i vendosur ato në makineritë “e votimit”. Punë e shkëlqyer BrianKempGA!,” ka shkruar Trump.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.