Tjetër bilanc tragjik nga Italia, COVID-19 shënon 824 viktima në 24 orët e fundit

Koronavirusi vazhdon të shkaktojë viktima dhe infektime të mëdha në Itali.

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 24.099 persona, kundrejt 200 000 tamponë të bërë.

Të premten janë regjistruar edhe 814 viktima nga virusi vdekjeprurës.

Ndër të tjera vazhdon të ketë një rënie të personave në terapi intensive, 30 më pak se një ditë më parë, ndërsa është rritur numri i të shëruarve dhe i atyre që kanë lënë spitalin, që llogaritet në 25,576 persona.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.