Shqiptari përndjek dhe sulmon seksualisht greken poshtë shtëpisë

Në zonën periferike të Athinës në Glyka Nera është shënuar një tjetër ngjarje që ka protagonist një shqiptar.

Mediat në vendin fqinj shkruajnë se një shqiptar është arrestuar pasi ngacmoi seksualisht një vajzë 17-vjeçe duke e përndjekur.

Një vajzë 17-vjeçare kaloi momente terrori të shtunën në mbrëmje (05.06.2021) disa metra larg shtëpisë së saj në Glyka Nera, kur u sulmua seksualisht nga një 19-vjeçar rreth orës 23:30.

19-vjeçari nga Shqipëria filloi të ndiqte 17-vjeçaren e cila po shkonte në shtëpinë e saj. 17-vjeçarja po përpiqej të largohej, por i riu vazhdoi ta ndiqte dhe kur mbërritën pranë shtëpisë së vajzës, ai e kapi nga pas, duke e përqafuar me forcë.

Vajza luftoi dhe arriti të shpëtonte dhe të kthehej në shtëpi. I riu, i cili kishte guximin t’i kërkonte viktimës së tij të mos thoshte asgjë, më pas u largua. Të Dielën (06.06.2021) e mitura shkoi në polici dhe denoncoi sulmin. Të njëjtën natë, policia arrestoi 19-vjeçarin” mbyllet artikulli i medias greke.

Zona periferike e Glyka Nera në Greqi u trondit në 11 mars nga mbytja e 20-vjeçares Carolina nga tre hajdutë, ndërsa mes tyre njëri dyshohet se ishte shqiptar. 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.