Rusia shënon 799 viktima dhe mbi 25 mijë raste me koronavirus

Rusia ka regjistruar sërish një numër të lartë të viktimave dhe të rasteve me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se gjatë 24 orëve të fundit 799 persona kanë humbur jetën, duke shënuar një rekord viktimash për të katërtën ditë radhazi.

Ndërsa të prekur nga Covid u regjistruan 25, 704 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 5, 907, 999 raste.

Me përhapjen e varianteve të reja të Covid, autoritetet bëjnë apel që qytetarët të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së pandemisë.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.