Rusia: Nuk po kërcënojmë askënd me përdorimin e armëve bërthamore 

Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë ka thënë se Moska nuk po kërcënon askënd me përdorimin e armëve bërthamore. Sergei Ryabkov tha gjithashtu se konfrontimi me Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n nuk është në interesin e Rusisë.

Dhe ai tha se marrëdhëniet midis Moskës dhe Uashingtonit janë “afër limitit”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.