Rusia ndërmarr masa të reja për të frenuar Omicron

Për shkak të rritjes së rasteve me variantin Omicron përkatësisht 698 raste, Rusia pritet të ndërmarrë masa të reja për të luftuar përhapjen e tij. Omicron ka shënuar rekord të infektuarish në disa vende të Europës Perëndimore dhe Shtetet e Bashkuara.

Rusia ka shënuar 666,000 viktima që nga fillimi i pandemisë– numri i dytë më i lartë i të infektuarve në botë pas Shteteve të Bashkuara. Vendi ka shënuar  17.946 raste të reja në 24 orë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në në 10.702.150.

Ndërkohë, 63.2% e popullsisë është vaksinuar kundër Covid./abcnews.al/

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.