Polonia konfirmon tre rastet e para të variantit brazilian

Polonia ka identifikuar tre rastet e para të variantit brazilian, sipas një deklaratë të ministrit të Shëndetësisë.

Polonia vendosi masa të ashpra në maj për qytetarët që udhëtonin nga Brazili, India dhe Afrika e Jugut, pas përhapjes masive të virusit indian në zonat e Varshavës dhe Katovicës.

Tre rastet e variantit brazilian u zbuluan në rajonin jugor të Polonisë, tha ministri i Shëndetësisë, Adam Niedzielski.

Polonia rihapi qendrat tregtare në maj, fillimi i një ri-ngritje graduale të ekonomisë.

Vendi pritet të rihapë gjithashtu restorantet, hotelet dhe shkolla gjatë muajit maj.

Vendi ka raportuar deri më tani 2,818,378 raste dhe 68,993 viktima.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.