Polici rrëfen ngjarjen e tmerrshme në Athinë: Kështu e gjeta Karolinën pas vrasjes

“Sapo e kapa, kuptova që ajo ishte në ngurtësi fillestare dhe për këtë arsye ajo kishte vdekur”.

Këto janë fjalët e policit, i cili pa skenën e tmerrshme të ngjarjes, që tronditi të gjithë Greqinë.

Efektivi Vassilis Pistiolis ka dhënë detaje nga ngjarja dhe rrëfimi i tij ka shumë rëndësi, për shkak se po rindërtohet gjithë skena si mund të ketë ndodhur ngjarja, shkruan media helene Protothema.

Brutaliteti që karakterizon kryerjen e krimit pasqyrohet në nekopsinë që zbulon mbytjen për gjashtë minuta dhe lloje të ndryshme të lëndimeve, ndërsa është përqendruar edhe në fjalët e policit që mbërriti i pari në vendngjarje, një nga njerëzit e që pane fillimisht trupin e Caroline dhe pranë foshnjën e saj 11 muajshe.

Foshnja dukej se ishte mirë me shëndet. Policia informoi se në shtëpi është një vajzë e cila është pa ndjenja. Kështu, unë dhe një oficer policie hymë në shtëpi për të parë vajzën. Mbaj mend që shtëpia ishte e atillë, që ne u ngjitëm në katin e dytë përmes një shkalle të brendshme.

“Kur arritëm në dhomën e gjumit në katin e dytë, pashë një vajzë të shtrirë me fytyrë poshtë në shtrat, me dorën e djathtë të palosur përsëri në mes,” thotë Vassilis Pistiolis, në atë që tashmë është zbuluar se ishte vrasje me dashje, me plan mirfilli të organizuar.

Detajet rrënqethëse vazhdojnë përmes deklaratave të policit.

“Kam vërejtur pika gjaku në çarçaf në pjesën ku vihet koka në krevat. Menjëherë pasi dola nga shtëpia, njoftova policinë se vajza nuk kishte shenja jete”, tha ai.

Kujtojmë se në deklaratat e fundit se si e vrau Carolinen, piloti tha si vijon:

“Caroline ishte duke fjetur me fytyrë poshtë dhe ana e djathtë e fytyrës ishte mbështetur në jastëk. Unë u shtriva pranë saj duke u përpjekur t’i them se ajo që po mendonte ishte shumë gjë e keqe. Ajo as që donte të më dëgjonte. Lydia dhe mua na thanë të largoheshim. Pastaj, ndërsa ajo ishte shtrirë me fytyrë poshtë, unë u përpoqa ta bëja të më dëgjonte. Gjithçka që dëshiroja ishte që ajo të më dëgjonte.

Ndërsa ishim në këtë situatë, unë e shtyva atë e ajo u tund, pjesa e përparme e fytyrës së saj, domethënë goja, hunda dhe sytë e saj ishin si të ngjitura në jastëk. Nuk mbaj mend nëse në atë moment unë e shtypa kokën me duar, por mendoj se po i shtypja kokën me peshën e trupit tim.

Ndërsa po e shtyja i thashë 2-3 herë: “Nuk do ta godasësh më të voglin”. Kjo duhet të ketë zgjatur për rreth pesë minuta, derisa kuptova që Caroline kishte ndaluar së jetuari. “Pastaj në panik, u përpoqa ta zgjoja, por pashë që ishte e kotë”.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.