Përmbytjet në Malajzi/ Evakuohen më shumë se 22 mijë persona

Më shumë se 22,000 njerëz në Malajzi janë evakuuar për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë vendin.

Që nga dita e premte Malajzia është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm. Nuk kanë munguar edhe stuhitë.

Si pasojë e reshjeve të dendura lumenjtë kanë dalë nga strati duke përmbytur zonat urbane.

Për pasojë rrugët kryesore janë bllokuar. Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm, dhe të mos qëndrojnë në zonat me rrezik përmbytje.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.