Përkeqësohet gjendja e Berluskonit, mjekët: Duhet të…

Dhe pse koronavirusi e kaloi që në tetor, gjendja shëndetësore e Silvio Berluksonit vijon të përkeqësohet.

Mediet fqinje raportojnë se ditët e fundit gjendja shëndetësore e Berlusconit është përkeqësuar ndjeshëm, ndaj dhe mjekët i kanë këshilluar që të mos lëvizë nga shtëpia.

Lajmi është bërë i ditur nga avokati i ish-kryeministrit, Federico Ceçoni, gjatë seancës së fundit gjyqësore për procesin “Ruby ter”, teksa ka deklaruar se mjekët i kanë rekomanduar “pushim absolut në shtëpi, për të mos lëvizur dhe për të mos kryer aktivitete fizike”.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.