‘Omicron’/ Mbi 37 mijë raste të reja dhe 124 viktima në Indi

‘Omicron’, si në shumë vende në botë, ka goditur edhe Indinë. Mjekët janë shprehur se ky mutacion i ri ka nxitur rritjen e infektimeve edhe për shkak të transmetueshmërisë së lartë.

Ministria e Shëndetësisë në Indi bëri me dije se gjatë 24 orëve janë identifikuar 37, 379 raste të reja dhe 124 viktima.

India është vendi i dytë me numrin më të lartë të infektuarve pas SHBA-së.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.