Me granata tymi, bojë dhe autopolantë me vete. 7 të arrestuar pranë Samitit të G7

Policia britanike ka vënë në pranga shtatë persona të cilët në dy makinat e tyre që qëndronin pranë samitit G7 kishin bojë, granata tymi dhe autopolantë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se policia e Devon dhe Cornëall konfirmuan se oficerët kryen një ndalesë automjeti në një makinë dhe një furgon afër Loggans Road në Hayle, rreth shtatë milje nga Hotel Carbis Bay.

Ndër të tjera është bërë me dije se, forca tha se gjatë ndalimit, rreth orës 5 të së enjtes, automjetet u kontrolluan dhe sendet u gjetën brenda.

Të arrestuarit në këtë operacion policor janë, një 30-vjeçar nga Londra, një grua 21-vjeçare nga Uells dhe një 20-vjeçar nga Bournemouth u arrestuan nën dyshimin e posedimit të një artikulli me qëllim për të kryer dëm kriminal.

Gjithashtu në pranga kanë rënë edhe dy burra nga Londra të moshës 25 dhe 27 vjeç, një grua 45-vjeçare nga Londra dhe një grua 26-vjeçare nga Epsom u arrestuan nën dyshimin e komplotit për të kryer shqetësime publike.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.