Mbi 19 mijë raste të reja dhe 116 të vdekur nga Covid në Gjermani

Gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë konfirmuar 19,572 raste të reja me Covid. Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch që nga fillimi i pandemisë numri i infektimeve ka shkuar në 4,437,280.

Në 24 orët e fundit 116 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e virtusit. Numri i vdekjeve nga pandemia në vend ka shkuar në 94,991 deri më sot, sipas të njëjtit burim.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.