Juve pranë Paredes/ Lojtari pranon t’i bashkohet ekipit

Mesfushori i PSG-së, Leandro Paredes, mund t’i bashkohet Juventusit.

Sipas “Le Parisien”, futbollisti 28-vjeçar pranoi të transferohej në Serie A.

Më herët u raportua se Juventus ra dakord me PSG-në për kushtet e marrëveshjes, klubi e merr me huazim argjentinasin me një opsion të mëvonshëm për ta blerë për 20 milionë. euro.

Paredes kaloi te PSG nga Zeniti në janar 2019 për 40 milionë euro.

Sezonin e kaluar, ai mori pjesë në 21 takime, duke marrë parasysh të gjitha turnetë, shënoi një gol dhe dha një asistim.

Kontrata aktuale e mesfushorit me PSG skadon në vitin 2024. 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.