Italia, Belgjika e Holanda ndalojnë fluturimet nga frika e variantit të ri të COVID

Londra dhe disa qytete të tjera në Angli gjenden të izoluara nga kjo e diel, pasi ekspertët britanikë konfirmuan se një version të ri të koronavirusit.

Organizata Botërore e shëndetësisë ka konfirmuar se ky lloj i ri i koronavirusit është identifikuar edhe në Danimarkë, Hollandë dhe Australi por do të duhen më shumë analiza dhe informacione gjatë javëve në vijim për të kuptuar ndikimin e tij.

Ndërkohë Italia, Belgjika, Gjermania dhe disa vende të tjera europiane kanë anuluar fluturimet drejt Mbretërisë së Bashkuar.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.