ITALI/ Bie numri i rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID-19

Në 24 orët e fundit, në Itali, është shënuar një ulje e rasteve të reja me Covid dhe numrit të vdekjeve.

Janë shënuar 17,938 raste të reja të koronavirusit dhe 484 vdekje.

Ditën e shtunë, infeksionet e regjistruara ishin 19,903 dhe 649 vdekje. Shtrimi në spital dhe kujdesi intensiv duket se janë në rënie.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.