Greqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tjetër tërmet

Greqia nuk gjen qetësi nga lëkundjes sizmike.

Mediat e huaja raportuan se mbrëmjen e djeshme një tërmet ka goditur zonën e Arkalochorit.

Tërmeti është ndjerë në të gjithë zonën rajonale Heraklion.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur pak pas orës 22:30 dhe ka qenë me magnitudë 3,6 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 2 km në lindje të Arkalochorit, ndërsa thellësia fokale u vlerësua në 5 km.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.