Greqi/ Qytetari vaksinohet për të tjerët për 25 euro

Një rast i pazakontë është zbuluar nga policia greke. Një burrë u arrestua, pasi tentoi të vaksinohej për llogari të një personi të tretë. Rasti në fjalë po hetohet nga Drejtoria e Sigurisë së Atikës Perëndimore.

Gjithçka ka ndodhur në orën 18.00 të së enjtes pasdite në qendrën e vaksinimit të Spitalit të Atikës Perëndimore “Agia Varvara” (ish-Infektiv). Sipas mediave fqinje i arrestuari tregoi identitetin e një personi tjetër teksa po përpiqej të vaksinohej. Domethënë, takimi ishte bërë në emër të një personi tjetër , identitetin e të cilit e mbante personi që ishte paraqitur për vaksinim.

Punonjësit e qendrës së vaksinimit kanë konstatuar mashtrimin gjatë identifikimit dhe kanë njoftuar Policinë. Në vendngjarje është thirrur masa e menjëhershme, e cila e ka çuar në Departamentin e Sigurimit të Agia Varvarës, i cili ka pranuar aktin e tij. Burri është një i varur nga droga dhe thuhet se tha se nuk ishte hera e parë që ai përpiqej të vaksinohej në emër të një pale të tretë për një tarifë.

Burime policore thanë për Newsbomb.gr se në dëshminë e tij ai deklaroi se tarifa e tij për vaksinimin për llogari të një personi të tretë ishte 25 euro.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.