Greqi/ Mbi 2900 infektime të reja me Covid-19

2 mijë e 972 persona janë regjistruar si të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në Greqi.

Ndërkohë janë shënuar dhe 3 viktima.

Në spitale janë shtruar 161 pacientë të rinj.

Varianti ”Delta” në Greqi raportohet se po përhapet me shpejtësi gjë që është reflektuar edhe me rritjen e rasteve të reja të infektimeve.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.