Greqi/ 781 infektime të reja, shënohen edhe 24 vdekje nga Covid-19

781 persona janë infektuar me covid-19 në të gjithë Greqinë.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit 24 persona.

Në të gjithë spitalet Covid, janë në intubim 376 persona.

Ditën e djeshme në Greqi u shënuan 15 vdekje ndërsa numri i infektimeve ishte më i lartë se sot, ku në të gjithë territorin u prekën 890 persona.

Ndërkohë Greqia vijon vaksinimin me vaksinën Pfizer. Johnson & Johnson dhe Moderna.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.