Greqi/ 469 raste të reja dhe 20 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 469 raste të reja me COVID, prej të cilave 252 në Atikë, 66 në Athinë dhe 38 në Selanik.

20 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID, duke e çuar numrin e viktimave që prej fillimit të pandemisë në 12,514.

Aktualisht numri i pacientëve që po trajtohen në intubim është 307. Mosha mesatare e tyre është 67. Në 24 orët e fundit në spitale janë shtruar 63 pacientë të rinj

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.