Greqi/2186 raste të reja dhe 89 vdekje në 24 orët e fundit nga COVID-19

EODY njoftoi sot 2186 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 28 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 109655. Ndërkohë që 613 pacientë po trajtohen të intubuar, 611 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu EODY ka publikuar sot edhe 89 vdekje të tjera duke shkuar numri në 2606 vdekje gjithsej në vend.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.