Gjermania konfirmon valën e katërt të Covid

“Ka nisur vala e katërt e Covid”. Në këtë mënyrë presidenti i Institutit Robert Koh – agjencia e shëndetit publik në Gjermani, Lotar Vieler, këshillon vendosjen e kufizimeve të reja për të frenuar rritjen e infektimeve.

Vendimi për masat e reja do të merret në 10 gusht, kur do të mbahet dhe takimi mes kancelares gjermane Merkel dhe ministrave të Landeve.

Gjermania ka regjistruar 3,766,482 raste dhe 92,078 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.