Gjermania jep alarmin: Në vjeshtë rrezikojmë një valë të re nga Covid

Koronavirusi është larg së konsideruari drejt përfundimit dhe këtë e tregojnë shifrat në rritje të infektimeve në shumë vende të botës.

Në bazë të raportimeve të ditëve të fundit, Universiteti Techische i Berlinit jep alarmin se vendi rrezikon një valë të re infektimesh në muajin tetor.

Sipas ekspertëve, rritja e rasteve të reja do të sjellë dhe shtimin e shtrimeve në spitale dhe për këtë arsye, ministri i Shëndetësisë, Jens Spahn, u bëri edhe njëherë thirrje të gjithë qytetarëve të vaksinohen.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.