Deklarata e bujshme/ Erdogan po mbahet gjallë me morfinë

Gjithnjë e më shumë kohët e fundit për Presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan janë përhapur lajme mbi gjendjen e tij shëndetësore.

Akuzat nga profesori i ekonomisë dhe autori, Ibrahim Oztürk, në kanalin televiziv “Moonstar” kanë shkaktuar bujë në Turqi dhe kanë përkeqësuar më tej klimën e ashpër për Presidentin turk.

“Erdogan është shembur ligjërisht, është shembur fetarisht dhe prestigji i tij është shembur”, tha Ozturk, duke folur drejtpërdrejt në “Moonstar” TV, ndërsa hodhi edhe një “bombë” për shëndetin e Presidentit turk.

“Më lejoni të përmend diçka që më tha dikush i afërt i tij. Ai më tha: Erdogan nuk jeton më. Erdogan tani ka vdekur, ka vdekur. Ai ngrihet në këmbë me morfinë dhe thjesht lexon letrën që ka përballë për të lexuar. Në çdo rast, ai nuk mund ta lexojë, nuk duhet të hapë gojën sepse thotë marrëzi. Kur ai e lexon atë gazetë, ai konsiderohet i suksesshëm”, tha Ozturk.

Kjo deklaratë e tij konsiderohet si një “flamur i kuq” për qeverinë e Erdogan, e cila e akuzon atë për lidhje me rrjetin e imamit Fethullah Gulen.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.