COVID në Itali/ 12.932 persona të infektuar dhe 47 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Në Itali janë regjistruar 12.932 persona të infektuar me COVID-19.

Nga ana tjetër, nuk e kanë fituar betejën me virusin 47 qytetarë. 

Shkalla e pozitivitetit është 2.5%, ndërsa në terapinë intensive janë shtuar 138 pacientë më shumë se sa një ditë më parë. Sa i përket të shëruarve janë 5.383.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.