COVID-19, sërish shifra të larta. Ja sa raste janë në mbarë botën

Sërish shifra të larta të rasteve me COIVD-19 në mbarë botën. Mësohet se numri në total ka shkuar në 77.001.365 raste. Të dhënat u publikuan nga faqja “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në SHBA, me gjithsej 18.171.677 raste deri më tani.

E dyta në listë është India me 10.056.162 raste, Brazili me 7.213.155, Rusia 2.848.377, Franca 2.473.354, Britania 2.040.147, Turqia 2.024.601, Italia 1.953.185, Spanja 1.817.448, Argjentina 1.537.169, Gjermania 1.507.258, Kolumbia 1.496.062, Meksika 1.313.675, Polonia 1.202.700 dhe Irani me 1.158.384 raste.

Në mbarë botën kanë humbur mbi 1,69 milionë njerëz, ndërsa mbi 53,9 milionë janë shëruar.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.